Pokud trochu sledujete žebříčky FEI ve vytrvalosti, dost často narazíte mezi prvními na jméno koně HOOVER THE MOVER.
Narodil se roku 2004, má za sebou 51 mezinárodních závodů během 10 sezón – 25x startoval v CEI3* 160 km, jen 2x nedokončil. Celkem má na svém kontě 8768 km a jeho kariéra pokračuje. Jen letos na začátku sezóny dokončil dvě sto šedesátky. Získal 6x Cenu kondice, momentálně v žebříčku vytrvalostních koní FEI na 2. místě. V roce 2017 byl v žebříčku koní FEI na 1. místě, v roce 2018. na 2. místě a současně vedl žebříček dvojic se svou majitelkou a jezdkyní Cheryl Van Deusen. V roce 2013 přispěl ke zlaté medaili severoamerického šampionátu juniorů ve vytrvalosti s tehdy 15letou Taylor White. což koresponduje s velkou a dlouhodobou podporou mladých vytrvalostních jezdců ze strany Cheryl Van Deusen.
Mnoho závodů absolvoval Hoover rychlostí kolem 10 km/h a méně, což je dané jednak terény, ale také zásadou Cheryl, která jezdí se svými koňmi jako tým a řídí se vždy nejslabším koněm. Když dovolila Hooverovi rychlost na trati 120 km podle pravidel BEVA (56 tepů do 10 min), Hoover při průměrné rychlosti přes 16 km/h měl do dvou minut 48 tepů.
Hoover The Mover je po otci Ebony Masterpiece/…Morafic a z matky RC Rose / Muslin, jehož matka Magnolie je ze spojení Arax-Mammona. Arax je osvědčený otec matek a Mamonna je klisna zakladatelka s velkou historií. Byla odvezena za války ruskými vojáky a musela jako hříbě po boku své matky urazit po svých 1000 km do Těrského hřebčína a následně dalších 1000 km do Kazachstánu. O Muslinovi píše Liz Langford: „Viděla jsem ho naživo v hřebčíně Kossak v Holandsku. Byl půvabný, s nádhernýma očima a výrazem, velmi dobrém typu a konstituci. Poté, co jsem Muslina uviděla, zlákalo mě to k pořízení jeho syna Muskov (syndikalizován za 500 000 dolarů).“
Už jsem se několikrát rozepsala o jeho majitelce a jezdkyni Cheryl Van Deusen (USA). Profesorka na univerzitě na Floridě začala jezdit vytrvalost v roce 2000, předtím se mnoho let účastnila výstav a soutěží arabských plnokrevníků. O Hooverovi říká, že byl výjimečný kůň už od narození.
Vytrvalost je o strategii, to je její motto a vytrvalost považuje za smysluplnou disciplínu. O time managementu a strategickém plánování něco ví vzhledem tomu, že má doktorát z mezinárodního obchodu a strategie, učí tento obor na floridské univerzitě a externě pracovala pro průmysl pohostinství.
Momentálně ve svých 61 letech opět vede žebříček FEI, byť v rámci torza, které zbylo z jarní sezóny.
Na své farmě má kolem 35 koní. Jakmile totiž jednou přijde do její stáje nějaký kůň, má tu jistotu dožití. Dvěma klisnám je přes 30, několik dalších koní přes 20 let si tu užívá důchod. Na vytrvalostních tratích absolvuje cca 3000 km ročně, podporuje mladé jezdce a pořádá 4 závody ročně.
Za rok 2019 obdržela Cenu Becky Grand Hart Trophy za výsledky v daném roce aprezentaci a oddanost principům, vizi a poslání Jezdecké federace USA (USEF).
Potřetí také Cheryl Van Deusem získala cenu the Maggy Price Endurance Excellence Award. Cena je pojmenovaná podle vytrvalostní jezdkyně a bývalé prezidentky AERC (American Endurance Riding Conference).
Buďte první! Přidejte komentář